دپارتمان هنر و خلاقیت: هنر در آموزش و پرورش دانش آموزان چه مقامی داشته است؟ در سال های گذشته، همه ما گرایش مدارس به حذف هنر از برنامه درسیشان را مشاهده کرده ایم . خلاقیت و آثار هنری در بسیاری از برنامه‌های درسی بی رنگ  و بی ارزش است. شکی نیست که هنر برای دانش آموزان تفریح است.

دپارتمان هنر و خلاقیت | بهترین مدرسه دخترانه گلشهر | ماندگاران

فرو کردن دستانشان  در رنگ‌ها و درست کردن تصویری قشنگ برای چسباندن به در اتاقشان حیرت آور است

مزیت های هنر و خلاقیت  در مدرسه ماندگاران

خلاقیت

ممکن است این کار بسیار آسان باشد اما به کودکان کمک بسیار زیادی می‌کند تا خود را به کمک هنر نسبت به ریاضیات یا فارسی بهتر نشان بدهند.

بهبود عملکرد تحصیلی

هنر فقط خلاقیت دانش آموز را ارتقاء نمی‌دهد؛ این ارتقاء به سبب مهارت‌هایی که آموزش می بینند  به پیروزی تحصیلی آنها هم انتقال پیدا می‌کند.

بهترین مدرسه دخترانه گلشهر

ترفند های حرکتی

این مهارت برای کودکان کوچک‌تری انجام می شود که کاری هنری انجام می‌دهند. کارهای آسانی مانند در دست  داشتن یک قلم ‌مو و سریع نوشتن یا رنگ آمیزی با مداد رنگی

اعتماد به نفس

تا زمانی که توانایی به یک رشته آموزشی بتواند در دانش آموزان اعتماد به نفس تشکیل دهد ؛ میتواند دلیل کافی برای شرکت در نوبت های هنری داشته باشد.

نقاشی کشیدن ، رنگ‌ کردن و ساخت کاردستی در کلاس‌های مدرسه به ویژه برای دانش آموزان کوچک ، به مهارت‌های آن ها کمک می‌کند

تصمیم‌گیری

هنر، مهارت‌های حل مشکل و تفکر انتقادی را تقویت می‌کند. چطور این احساس را به وسیله رقص بیان کنم؟ این شخصیت را چطور باید بازی کرد؟ یادگیری چگونگی انتخاب و تصمیم‌گیری مطمئنا می‌تواند به تحصیلات آنها و دیگر بخش‌های زندگی انتقال یابد؛ همان‌طور که می‌تواند مهارتی ارزشمند در بزرگسالی باشد.

پشتکار

هنر می‌تواند چالشی باشد. وقتی کودکان کوشش می کنند هنری را یاد بگیرد و در آن ماهر شوند، بعضی اوقات خیلی ناراحت می‌شوند و می‌خواهند این آموزش را کنار بگذارند. اما بعد از تمرین و تلاش های بسیار زیاد، یاد میگیرند که این تلاش زیاد و اراده کارساز است . این افکار یقینأ با  تکامل کودکان با اهمیت می‌شود؛ مخصوصا در مسیر زندگی کاری و ماهرشان که احتمالا دائمأ از آنها درخواست می‌شود مهارت‌های جدیدشان را اتقاء دهند و بدون ایستادن روی پروژه‌ های سخت تلاش کنند.

تمرکز

هنگامی که شما در نقاشی یا رنگ آمیزی یا ساخت کاردستی اراده خود را نشان می‌دهید ، تمرکز یک امر ضروری است و مطمعنأ تمرکز برای خواندن درس و یادگیری در کلاس درسی و همچنین اشتغال و کار کردن  در آینده الزامی است.