بهترین دبستان کرج: اگر فرزند شما امسال شش یا هفت ساله است، یا به تازگی به محله جدیدی در کرج نقل مکان کرده اید،به احتمال زیاد شما در حال انتخاب بهترین دبستان کرج هستید که فرزند شنا در آن تحصیل کند. آنقدرها هم که به نظر می رسد آسان نیست، بنابراین توصیه والدینی که آن را پشت سر گذاشته اند می تواند بسیار مفید باشد. در این مقاله ما از تجربه مادران استفاده کرده و به شما چند نکته را برای انتخاب بهترین دبستان کرج بیان می کنیم.

بهترین دبستان کرج | کامل ترین مدرسه غیرانتفاعی | ماندگاران

آنچه باید قبل از انتخاب دبستان بدانید: اول از همه، شما باید چشم اندازی از آینده کودک داشته باشید. این در مورد این نیست که می خواهید فرزندتان چه شغلی داشته باشد.

این در مورد این است که آیا شما امکان مهاجرت خانوادگی به کشور دیگری را در نظر می گیرید، آیا می خواهید فرزندتان تحصیلات خود را بعد از مدرسه در کشور دیگری ادامه دهد، آیا زمانی برای کمک به فرزندتان در تحصیلاتش دارید یا می خواهید این کار منحصرا در مدرسه انجام گیرد، آیا تمایل به خلاقیت یا ورزش را می بینید یا در خود پرورش می دهید؟

دبستان ماندگاران

در مرحله بعد، باید در مورد شکل مالکیت دبستان  آینده تصمیم بگیرید: آیا مدارس خصوصی را در نظر می گیرید یا فقط مدارس دولتی مد نظر شما است‌.

هر یک توانایی ها و محدودیت های خاص خود را دارد. اکنون چشم انداز و اولویت های خود را مشخص کنید و از تغییر آنها در طول زمان نترسید. بهتر است یک برنامه داشته باشید و آن را تغییر دهید تا اینکه ندانید در آستانه پذیرش چه چیزی را چنگ بزنید و در انبوه اطلاعات غرق شوید.

همچنین خوب است که ایده ای از محل زندگی  خود و  احتمال تغییر آن در زمان ورود به دبستان داشته باشید. و همچنین فراموش نکنید که اگر در خانواده بیش از یک فرزند وجود داشته باشد، پس از گذشت چند سال به طور همزمان چندین دانش آموز خواهید داشت و اینها هزینه های مالی و زمانی اضافی است که باید بلافاصله برنامه ریزی شود.

دبستان کرج | کامل ترین مدرسه غیرانتفاعی در کرج | ماندگاران

معیارهای احتمالی برای انتخاب بهترین دبستان کرج

گروهی از معیارها که به توانایی ها و نیازهای خانواده بستگی دارد:

 1. مکان و امکان بردن کودک به دبستان (اگر چنین امکانی وجود ندارد، به دنبال دبیتان نزدیکتر یا دبستانی باشید که وسایل حمل و نقل را برای کودکان فراهم کند)
 2. هزینه تحصیل
 3. برنامه تحصیلی کادر مدرسه

4 شکل مالکیت مدرسه (دولتی یا غیر انتفاعی)

گروهی از معیارهایی که با توجه به توصیه های روانشناس باید در نظر گرفته شوند میز عبارتند از :

 • مدت اقامت در حمل و نقل در راه مدرسه (با یک سفر طولانی یا پر استرس، بچه ها فرصت کار مولد در مدرسه را از دست می دهند)
 • مدت اقامت در مدرسه
 • تعداد بچه های کلاس
 • تعداد کودکان در دبستان (برخی از کودکان فقط در گروه های کوچک راحت خواهند بود)
 • میزان مستعد بودن کودک و‌ وفق دادن خود با شرایط
 • امکان مطالعه در قالب آنلاین
 • در دسترس بودن مربیان، پرسنل  و روانشناسان در مدرسه
 • در دسترس بودن برنامه های تقویت شده در موضوعات خاص
 • رابطه معلم و کودکان.

گروهی از معیارها که باید با کودک توافق کرد، نیز عبارتند از :

۱. تخصص مدرسه (آیا کودک می خواهد در کنار مباحث اصلی از کلاس های جانبی چون رباتیک، انگلیسی ،ورزش و … نیز بهره بگیرد)

۲.  تعداد بچه های کلاس (دیدگاه شخصی او در مورد تعداد همکلاسی ها/دوستان بالقوه چیست؛ بستگی به تجربه کودک در مهدکودک یا مدرسه قبلی دارد)

۳‌.  مدت اقامت در دبستان  (برخی مدارس غیر انتفاعی تا عصر کودکان را نگه می دارند و کودک نیز با این شرایط کنار می آید، اما مدارس دولتی و نیمه دولتی تا حدود ۵ ساعت کودک را نگه می دارند . بسیاری از کودکان تحمل ساعات طولانی در مدرسه را ندارند)

اگر قبلاً معیارهای خود را به طور قطع می دانید، 2-3 مورد را انتخاب کنید که در هر صورت حاضر نیستید آن را رها کنید.

به طبق آنها، شما یک بهترین مدرسه کرج را انتخاب خواهید کرد. تعداد کل معیارها فردی است و ممکن است در طول فرآیند جستجو تغییر کند. اگر می‌دانید که نمی‌دانید یا نمی‌توانید فهرستی از معیارها را تنظیم کنید، می‌توانید با ما تماس بگیرید، زیرا ما در ابتدای کار با والدین مصاحبه‌های عمیق با درخواست‌ها انجام می‌دهیم و چنین فهرست‌هایی را با والدین تشکیل می‌دهیم.