بهترین دبستان کرج

بهترین مدرسه دخترانه | دبستان غیر انتفاعی | مدرسه ماندگاران

دبستان کرج | کامل ترین مدرسه غیرانتفاعی در کرج | ماندگاران

بهترین مدرسه دخترانه: حدود 20-30 سال پیش، والدین مجبور نبودند مدت زیادی در مورد انتخاب مدرسه برای فرزند خود فکر کنند، زیرا همه مدارس دولتی بودند و فقط حق ثبت نام در مدارس نزدیک به محل سکونت خود را داشتند و همه آنها تقریباً با کیفیت یکسانی آموزش می دادند.

بهترین مدرسه دخترانه | دبستان غیر انتفاعی | مدرسه ماندگاران

امروزه، والدین انتخاب های بیشتری دارند، می توانید فرزند خود را هم به یک مدرسه دولتی و هم به مدرسه خصوصی بفرستید برای انتخاب درست بهترین دبستان غیر انتفاعی کرج، باید مزایا و معایب آموزش دولتی و خصوصی را به دقت بسنجید.

آموزش دولتی

این یک انتخاب قابل درک و اثبات شده برای اکثر خانواده ها است. علاوه بر این، بسیاری از والدین ترجیح می دهند فرزند خود را به مکانی که خودشان در آن تحصیل کرده اند بفرستند. مزایای چنین مدارسی چیست؟

آموزش رایگان اساس هر مدرسه دولتی است.  مؤسسات دولتی حق دریافت هیچ گونه هزینه ای از والدین دانش آموزان را ندارند، این در قانون‌ مقرر شده است. آموزش توسط دولت تأمین می شود، اما تقریباً هر ساله مبلغ کمی به عنوان کمک به مدرسه از والدین گرفته می شود.  دلیل آن این است که بودجه  همیشه برای پوشش هزینه های اولیه مدرسه ناکافی است.

بهترین دبستان دخترانه کرج

مدارس دولتی دارای کلاس های بزرگ و پر جمعیت است‌ . هر کلاس حداقل 30 دانش آموز را در خود جای می دهد. این را می توان هم یک مورد مثبت و هم منفی در نظر گرفت. اگر کودک اجتماعی و سخت کوش باشد ، تعداد زیاد همکلاسی به سختی مانع درس خواندن او می شود. در گروه های بزرگ، کودکان یاد می گیرند که بهتر تعامل پیدا کنند و درگیری های درونی را حل کنند.

بهترین مدرسه دخترانه | دبستان غیر انتفاعی | مدرسه ماندگاران

مسافت

مسافت نزدیک یکی از جنبه های مثبت مدارس دولتی است. زیرا شما فقط می توانید فرزند خود را در محدوده محل زندگی یا کار خود ثبت نام کنید.  این یک مزیت خوب است، زیرا فرزند شما ساعات زیادی را در رفت و آمد به مدرسه صرف نخواهد کرد.

هر انتخابی هم مزایا و هم معایب خواهد داشت.

در مورد یک مدرسه دولتی، معایب عبارتند از :

در یک مدرسه دولتی، یک کودک می تواند افراد بسیار متفاوتی را از لحاظ فرهنگی ملاقات  کند. کودکان خانواده های مرفه وارد مدارس خصوصی می شوند، در حالی که در مدارس دولتی نمی توان حدس زد که کودک چه همکلاسی خواهد داشت. حتی اگر تعداد کمی از افراد عادات و رفتارهای نامطلوب از خود نشان دهند، سایر کودکان کلاس ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند.

اگر میانگین تعداد بچه های کلاس و زمان در نظر گرفته شده برای درس را در نظر بگیریم، به ازای هر دانش آموز تقریباً یک دقیقه و نیم زمان خواهیم داشت. این زمان نه تنها برای ارتباط با دانش آموزان، بلکه برای رفع مشکلات درسی، بررسی تکالیف و غیره بسیار کم  است. در کلاس های شلوغ بار سنگینی بر دوش معلم و حداقل توجه به یک کودک است.

کلاس های فوق برنامه در برنامه این مدارس گنجانده نشده است.

بهترین دبستان کرج

موسسات غیر انتفاعی و  خصوصی

بدیهی است که مدارس خصوصی مزایای بیشتری دارند، اما معایبی نیز می توان یافت. بیایید با نقاط قوت شروع کنیم:

بهترین دبستان غیر انتفاعی کرج همیشه یک رویکرد فردی را به مزایای اصلی خود نسبت می دهند. در واقع، مدارس خصوصی  اغلب تعداد کم دانش آموز را دارند  تا معلم وقت داشته باشد که به هر دانش آموز توجه کافی داشته باشد. در گروه های کوچک، بار معلم چندین برابر کمتر است، بنابراین دانش در فضای کاملا متفاوت – دوستانه و ایمن – داده می شود.

معلمان حرفه ای و شایسته در بهترین دبستان غیر انتفاعی کرج  حضور دارند . البته این قطعی نیست اما بهترین معلمان وارد مدارس خصوصی می شوند، زیرا کادر اموزشی با دقت انتخاب می شوند. اغلب  آنها  مدارک علمی  بالایی دارند. برای یک مدرسه خصوصی، شهرت و اعتبار بسیار مهم است، بنابراین مدیریت هرگز با استخدام فردی بدون تجربه ریسک نمی کند.

دبستان کرج

معمولاً تا ۲۵  دانش آموز در کلاس  ثبت نام می شوند. به همین دلیل هر کودک  به اندازه کافی مورد توجه قرار می گیرد.

مدارس خصوصی بیش از آموزش ابتدایی عمومی ، برنامه آموزشی ارائه می دهند. این برنامه ها شامل  زبان انگلیسی، ورزش، موسیقی ، کلاس های رباتیک و … است.

معایب مدارس غیر انتفاعی را می توان در عوامل زیر بررسی کرد:

اولین نکته منفی، هزینه تحصیل است. امروزه، اگرچه مدارس خصوصی  با هزینه های مختلف در سطح شهرها وجود دارند ،اما همچنان هزینه آنها برای بسیاری از خانواده ها سنگین است.

تعداد مدارس خصوصی به اندازه مدارس دولتی نیست، بنابراین مکان آنها همیشه برای والدین مناسب نیست. اما آموزش خوب و آینده موفق کودک معمولاً بر این ضرر بیشتر است.

ممکن است در برخی مدارس خصوصی ،  برای ورود به کلاس اول نیاز به قبولی  کودک در آزمون گزینشی باشد. این اقدام اجباری در مواردی استفاده می شود که افراد زیادی می خواهند در مدرسه درس بخوانند.

اگر در حال بررسی گزینه تحصیل در یک بهترین دبستان غیر انتفاعی کرج هستید، صحبت با مدیریت موسسه برای شما مفید خواهد بود. هنگام انتخاب مدرسه، حتی باید یک بار از آن دیدن کنید، زیرا یک بار دیدن بهتر از صد بار شنیدن است. یک انتخاب مسئولانه انجام دهید، رفاه فرزند شما به آن بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *